Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /prodentica/libraries/joomla/updater/updater.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /prodentica/libraries/joomla/updater/updater.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /prodentica/libraries/joomla/updater/updater.php on line 300
oferta
Polish English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian

eRejestracja

Zakres usług

ZABIEGI:

 1. Profilaktyka stomatologiczna
 2. Stomatologia estetyczna
 3. Stomatologia zachowawcza
 4. Stomatologia dziecięca (Pedodoncja)
 5. Leczenie kanałowe (Endodoncja)
 6. Protetyka
 7. Implantologia i implantoprotetyka
 8. Chrurgia stomatologiczna
 9. Choroby błony śluzowej (Periodontologia)
 10. RTG (Rentgenodiagnostyka)
 11. Laser biostymulacyjny

 

 

 

 1. Profilaktyka stomatologiczna

ZAPOBIEGANIE CHOROBOM DZIĄSEŁ, ZĘBÓW I JAMY USTNEJ

Profilaktyka stomatologiczna to pierwszy krok w leczeniu próchnicy i chorób dziąseł. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z bakteryjną płytka nazębną, która w przypadku zalegania na powierzchni zębów już po 72 godzinach mineralizuje i przekształca się kamień nazębny. Może on rozwijać się nad i pod dziąsłem, co prowadzi do rozwoju chorób dziąseł i przyzębia( paradontozy), a w konsekwencji do utraty zębów. Dlatego właśnie higiena pozwala osiągnąć doskonałe efekty w postaci zdrowego uzębienia. Jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych. Zdrowe zęby warunkują prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Mają ogromny udział w procesie odżywiania, poza tym infekcje zębów przenoszone są za pomocą krwiobiegu do każdej części ludzkiego ciała. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Co więc czynić, aby jak najdłużej zachować zdrowy i piękny uśmiech? Systematyczne zabiegi profilaktyczne wykonywane w NZOZ Pro-Dentica oraz dostosowanie się pacjenta do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji są gwarantem sukcesu.

W ramach profilaktyki NZOZ Pro-Dentica oferuje:

 • usuwanie kamienia nazębnego- skaling
 • usuwanie osadu- piaskowanie
 • lakierowanie zębów
 • lakowanie zębów
 • profesjonalny zabieg fluoryzacji
 • instruktaż higieny jamy ustnej

 

 
 
 
 
 1. Stomatologia estetyczna

Większość z nas dąży do uzyskania wyglądu, który wpisuje  się w typowe kanony piękna, ale również pozwala nam samym podnieść swoją samoocenę. Zdrowe zęby oraz przede wszystkim białe, ustawione prosto w łukach zębowych to marzenie, które jest w zasięgu Twojej ręki.

Wiek, picie mocnej kawy lub herbaty, palenie papierosów czy przyjmowanie niektórych leków sprawia, że zęby ciemnieją. Tylko profesjonalne zabiegi wybielające pozwolą na przywrócenie blasku, bez niebezpieczeństwa naruszenia struktury zębów.

Proponowaną przez nas metodą, a zarazem jedną z bezpieczniejszych, dającą oczekiwany przez pacjenta efekt jest metoda nakładkowa. Jej główną zaletą jest stosunkowo mała nadwrażliwość po jej zastosowaniu. Po pobraniu wycisków dla pacjenta przygotowywane są indywidualne, cienkie, przezroczyste szyny, do których aplikowana jest niewielka ilość preparatu wybielającego w odpowiednim stężeniu. Przebieg procesu wybielania odbywa się pod stałą kontrolą lekarza na kolejnych wizytach, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

NZOZ „Pro-Dentica” oferuje:

 • wypełnienia z wysokiej klasy materiałów estetycznych
 • wypełnienia typu inlay, onlay
 • odbudowy kosmetyczne zębów
 • odbudowy odłamanych kątów zębów
 • zamykanie diastem
 • licówki porcelanowe i kompozytowe
 • uzupełnienia protetyczne pełnoceramiczne
 • wybielanie zębów
 • implanty

 

 
 
 
 
 1. Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii. W jej zakres wchodzi leczenie i zapobieganie próchnicy oraz odtwarzanie prawidłowego kształtu zęba. Jej celem jest jak najdłuższe utrzymanie naturalnego uzębienia i prawidłowych funkcji narządu żucia. Jest to możliwe poprzez stosowanie właściwych metod leczenia.

Najczęstszym problemem, z których zgłaszają się pacjenci jest próchnica oraz dolegliwości z nią związane. Próchnica to zakaźna choroba bakteryjna spowodowana zaleganiem płytki nazębnej, która jest siedliskiem kwasotwórczych bakterii. Drugim czynnikiem determinującym rozwój próchnicy jest czas. Proces jej rozwoju przebiega stopniowo.

Pierwszym etapem jest pojawienie się plamy próchnicowej, w której dochodzi jedynie do utraty minerałów. W obrębie szkliwa uwidacznia się biało-kredowa plama, która w miarę rozwoju próchnicy ulega ciemnieniu oraz zaczyna przybierać chropowatą strukturę. Zalecanym leczeniem tej fazy jest zastosowanie preparatów zawierających fluor. Nieleczona na tym etapie próchnica atakuje kolejny rodzaj tkanki twardej leżącej pod szkliwem czyli zębinę. Ulega ona osłabieniu, rozmiękczeniu, co skutkuje coraz większym ubytkiem, prowadzącym do nieodwracalnych zapaleń miazgi. Na tym etapie konieczne jest już leczenie endodontyczne. Ostatecznym postępowaniem nieleczonej próchnicy jest usunięcie zęba.

Przyczyną późnego zgłaszania się pacjentów do stomatologa jest strach przed bólem, dlatego NZOZ „Pro-Dentica” stosuje różne rodzaje znieczuleń przed zabiegami, które skutecznie eliminują dolegliwości bólowe. Poza tym atmosfera panująca w gabinecie miedzy innymi odpowiednio dobrana muzyka,duże akwarium i możliwość odtważania filmów uzupełniają profesjonalne leczenie.

Po dokładnym oczyszczeniu zęba z próchnicy i ocenie dokładności procesu kamerą wewnątrzustną, ubytek zostaje wypełniony przy pomocy najbardziej zaawansowanych technologicznie światłoutrwaldzalnych lub chemoutrwaldzalnych materiałów wypełniających. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i doskonałą estetyką. Dodatkowo niektóre z nich wspomagają proces leczniczy poprzez uwalnianie związków fluoru.

 

 

 

 

 

 1. Stomalogia dziecięca (Pedodoncja)

Pedodoncja jest dziedziną stomatologii ogólnej zajmująca się stanem uzębienia dzieci. Kontrola nad ząbkami maluchów powinna rozpocząć się po wyrżnięciu wszystkich zębów mlecznych, czyli między 2-3 rokiem życia. Wczesny wiek dziecka wymaga zarówno od stomatologa jak i rodziców cierpliwości i rozwagi w działaniu. Najważniejszą rzeczą jest oswojenie dziecka i przezwyciężenie barier. To nić sympatii i zaufanie, które powstaje między dzieckiem i lekarzem warunkuje późniejsze zachowanie na fotelu stomatologicznym.

Pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną, podczas której dziecko w miłej atmosferze, poznaje gabinet oraz sprzęt je otaczający. Mali pacjenci z dużym zainteresowaniem oglądają swoje zęby na monitorze przy unicie, gdzie widoczny jest obraz pochodzący z kamery wewnątrzustnej Jest ona stosowana w czasie przeglądu jamy ustnej. Nie wiąże się to z żadnym bólem lub strachem, co pozwala uniknąć przykrych skojarzeń. Na ekranie monitora można również obejrzeć filmy animowane, które zupełnie pozwolą zapomnieć o leczeniu. Nasi pacjenci otrzymują miłe upominki zachęcające do ponownych wizyt stomatologicznych.

 

Zapobieganie próchnicy jest zawsze łatwiejsze, niż jej leczenie. NZOZ Pro-Dentica poza standardowym leczeniem, oferuje szeroki zakres zabiegów profilaktycznych dla dzieci takich jak:

 • lakierowanie czyli pokrycie powierzchni żującej zęba preparatem z dużą zawartością fluoru, co wzmacnia jego strukturę
 • lakowanie czyli uszczelnienie głębokich szczelin, które chroni przed zaleganiem w nich resztek pokarmów, co w konsekwencji zapobiega próchnicy

Zabiegi te uzupełnione są o instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów.

 

 

 
 
 
 1. Leczenie kanałowe (Endodoncja)

Endodoncja- to jedna z gałęzi stomatologii zachowawczej, zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na dokładnym usunięciu zainfekowanych tkanek wraz z bakteriami, oczyszczeniu, dezynfekcji oraz szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych. Jest to proces czasochłonny, wymagający dużych umiejętności lekarza oraz nowoczesnego sprzętu stomatologicznego.

Najważniejszym czynnikiem, od którego zależy pomyślność leczenia to mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Zasadniczo stosujemy dwie metody określania długości kanałów korzeniowych: radiologiczna oraz z wykorzystaniem endometru. Zastosowanie endometru zwiększa dokładność procesu, skraca czas jego trwania, a także umożliwia przeprowadzenie leczenia endodontycznego u kobiet w ciąży. Uzyskane wyniki potwierdzane są przy pomocy radiowizjografii czyli zdjęcia cyfrowego.

Kolejnym etapem jest opracowanie systemu korzeniowego. Może odbywać się przy pomocy ręcznych lub maszynowych narzędzi endodontycznych. NZOZ „Pro-Dentica” korzysta z obu wymienionych metod. Pozwala to rozwinąć zakres proponowanych usług oraz w sposób indywidualny dobrać najlepszą, w danej sytuacji klinicznej metodę. Istnieje wiele prac naukowych potwierdzających przewagę systemów maszynowych, dlatego posługujemy się jednym z najnowocześniejszych niemieckich systemów jednoinstrumentowych- RECIPROC.

Metoda ta opiera się na stosowaniu tylko jednego narzędzia niklowo-tytanowego do opracowania kanałów korzeniowych. Instrumenty Reciproc wykonują ruchy recyprokalne, które polegają na naprzemiennych obrotach w prawo i w lewo. Wsród ich zalet wymieniane są:

 • skrócenie czasu leczenia
 • dużo większą dokładność opracowania kanałów
 • zmniejszone ryzyko złamania instrumentu w kanale
 • zwiększone bezpieczeństwo dzięki sterylnym i jednorazowym instrumentom

Ostatnim etapem leczenia jest dokładne i szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych. Wykonuje się to materiałami, które zabezpieczą przed wnikaniem i rozwojem bakterii.

W przypadku dolegliwości bólowych lekarze korzystają z laseroterapii, w celu uśmierzenia bólu i wyciszenia zmian zapalnych.

Wykorzystanie radiowizjografii zapewnia prawidłową diagnostykę i daje możliwość kontroli na wszystkich etapach leczenia.

 

Współczesny postęp stomatologii pozwala uratować zęby, które jeszcze kilkanaście lat temu musiały być usunięte z powodu zaawansowanych zmian próchnicowych. Dodatkowo po wdrożeniu zabiegów z  zakresu protetyki, zęby leczone endodontycznie stanowią bardzo dobrą podbudowę pod przyszłą koronę lub filar mostu, odtwarzając utraconą funkcję zęba oraz estetykę.

 

 

 
 
 
 1. Protetyka

Protetyka to bardzo ważna i często wykorzystywana dziedzina stomatologii, która odtwarza braki twardych tkanek jamy ustnej, przywracając prawidłowe warunki zgryzowo-zwarciowe. Przyczynia się do poprawy aktu żucia, co korzystnie wpływa na układ trawienny. Bez wątpienia ma również ogromny wpływ na stan psychiczny i poczucie własnej wartości.

Układ stomatognatyczny stanowi spójny zespół tkanek, i nawet niewielkie, pojedyńcze braki zębów skutkują późniejszymi zaburzeniami.Objawia się to przesuwanianiem się zębów, biernym wyrzynaniem się zębów przeciwstawnych oraz zanikiem kości wyrostka zębodołowego. Braki zębowe mają również niekorzystny wpływ na fukcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego.

Dobór odpowiedniego uzupełnienia protetycznego jest procesem indywidualnym i zależy od klinicznego stanu jamy ustnej, oczekiwań pacjenta, wieku oraz higieny jamy ustnej.

Wśród usług protetycznych NZOZ „Pro-Dentica” oferuje:

 

1. Korony

Korony to stałe uzupełnienia protetyczne odtwarzające kliniczną koronę zębów naturalnych, które szczelnie przylegają do oszlifowanego zęba. Wskazaniem są zęby po leczeniu endodontycznym wzmocnione włóknem szklanym, rozległe zniszczenie korony procesem próchnicowym czy złamanie zęba.

Korony ze względu na użyty materiał możemy podzielić na:

 • Korony jednolite metalowe:
 • z stopów nieszlachetnych
 • złote
 • Korony złożone
  1. metalowo-akrylowe
  2. matalowo-kompozytowe
  3. metalowo-porcelanowe
 • Korony pełnoceramiczne

 

2. Mosty

Mosty są stałym uzupełnieniem protetycznym odbudowującem jeden bądź więcej braków zębowych. Osadzone są na zębach sąsiadującym z luką zębową lub implantach, które stanowią jego filary.

Mosty dzielimy na:

 • mosty na podbudowie metalowej licowane porcelaną
 • mosty pełnoceramiczne
 • mosty adhezyjne- odbudowuje zazwyczaj pojedyncze braki zębowe w odcinku przednim, bez konieczności szlifowania zębów.
 • mosty tymczasowe na czas trwania leczenia protetycznego

 

3.Inlay, Onlay

Inlay, Onlay czyli wkład i nakład to stałe uzupełnienia protetyczne, które doskonale odbudowują znaczną utratę twardych tkanek zębów. Są alternatywą dla dużych uzupełnień kompozytowych. Wykonywane są w pracowni technicznej, co daje możliwość dokładnego odwzorowania naturalnie występujących guzków, bruzd i punktów stycznych. Dodatkowo ich trwałość, szczelność i estetyka przewyższają uzupełnienia kompozytowe. Mogą być wykonane z porcelany, metalu lub metalowo- porcelanowe, imax.

 

4.Wkłady koronowo-korzeniowe

Wkłady koronowo-korzeniowe są rodzajem sztyftu osadzonego oraz zacementowanego w korzeniu zęba. Czasami jest to jedyne rozwiązanie na wzmocnienie bardzo zniszczonego zęba. Stanowią podbudowę pod uzupełnienie protetyczne takie jak korona. Mogą byćstandardowe lub wykonywane indywidualnie dla pacjenta, metalowe lub z wykorzystaniem włókna szklanego.

 

5.Licówki porcelanowe

Licówki czyli cienkie płytki, przyklejane do zewnętrznej powierzchni zębów, szczególnie przednich. Szlifowanie pod licówkę jest bardzo mało inwazyjne dlatego są one coraz częściej wybieranym uzupełnieniem, które w sposób szybki i trwały poprawi estetykę naszego uśmiechu. Najczęściej wykorzystuje się je dla:

 • pokrycia nieestetycznych powierzchni wargowych zębów przednich,
 • skorygowania przebarwień trudnych do usunięcia metodą wybielania,
 • wydłużenia patologicznie startych zębów
 • zamknięcia zbyt dużych przestrzeni międzyzębowych (diastem)

 

6.Protezy

Protezy to ruchome uzupełnienia protetyczne, odtwarzające częściowe lub całkowite braki zębów.

Możemy je podzielić na:

 • Protezy osiadające standardowe całkowite i częściowe
 • Protezy osiadające biofunkcyjne
 • Protezy szkieletowe

 

 

 
 
 
 1. Implantologia

Implantologia to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi stomatologii. Implant to najczęściej tytanowy element wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy, który zastępuje korzeń zęba naturalnego. Tytan, materiał z którego wykonany jest implant jest materiałem biokompatybilnym tzn że jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm ludzki, przez co nie powoduje alergii. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały na obciążenia.

Implanty wykorzystywane są w celu uzupełnienia braku jednego, kilku zębów, a także w przypadku całkowitego bezzębia. Mogą służyć jako:

 • uzupełnienie pojedynczych zębów,
 • filar do koron, mostów, protez częściowych lub całkowitych,
 • Korzyści jakie płyną z zastosowania implantów to:
 • przywracają funkcję zębów naturalnych
 • zachowują doskonałą estetykę i wspaniały wygląd na lata
 • likwidują dyskomfort związany z brakiem zębów
 • poprawiają samoocenę i wiarę w siebie
 • poprawiają stabilność protez
 • podnoszą standard i wygodę życia, bez konieczności rezygnowania z ulubionych potraw
 • pozwalają uniknąć zmian zanikowych struktur kostnych, przez co opóźniają proces starzenia
 • są bardzo trwałe i niezawodne
 • eliminują konieczności szlifowania zębów sąsiednich

 

 

 
 
 
 1. Chirurgia stomatologiczna
 
 

 

 

 1. Choroby błony śluzowej (Periodontologia)

Periodontologia jest działem stomatologii zajmującym się przyzębiem czyli strukturami otaczającymi i utrzymującymi ząb w zębodole. W ich skład wchodzą: dziąsła, kości wyrostka zębodołowego oraz więzadła. Zaburzenia w strukturze lub funkcjonowaniu tych elementów doprowadzają do często bagatelizowanej choroby cywilizacyjnej – parodontozy.

Główną przyczyną jej rozwoju jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, która prowadzi do stanów zapalnych a te do rozwoju chorób ogólnoustrojowych. Skutkiem paradontozy jest patologiczna ruchomość zębów, która z czasem przyczynia się do ich utraty.

Do pierwszych objawów , które najczęściej są lekceważone przez pacjentów należą: niewielkie krwawienie z dziąseł, odsłonięcie korzeni zębów, nadwrażliwość lub nieprzyjemny zapach z ust.

W zależności od objawów i stopnia rozwoju chorób przyzębia NZOZ „Pro-Dentica” oferuje różne metody leczenia. Zawsze jednak rozpoczynamy od instruktażu prawidłowej higieny jamy ustnej oraz profesjonalnych zabiegów czyszczenia zębów tj. skaling, paskowanie i polerowanie.

Wczesne rozpoznanie paradontozy i podjęcie odpowiedniego sposobu leczenia pozwoli na zahamowanie lub wyeliminowanie skutków choroby i jednoczenie pozwoli cieszyć się pełnym komfortem życia.

Zakres zabiegów  periodontologicznych:

 • konsultacje periodontologiczne
 • diagnostyka radiologiczna, analiza zdjęć RTG
 • profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej
 • leczenia chorób błon śluzowych i przyzębia
 • laserowe leczenie zmian na błonie śluzowej tj. opryszczki, afty, odleżyny
 • ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego
 • piaskowanie i polerowanie zębów
 • szynowanie zębów rozchwianych
 • kiretaż otwarty

 

 

 

 

 

 1. RTG (Rentgenodiagnostyka)

Radiowizjografia czyli RTG cyfrowe umożliwia wykrywanie wszelkich zmian patologicznych jak również ocenę długości korzeni i kanałów zębów. Technika o szerokim zastosowaniu, przy wstępnym planowaniu leczenia zachowawczego, endodentycznego, protetycznego, periodontologicznego i implantologicznego.

Korzyści wynikające ze stosowania radiowizjografii:

 • dokładniejsza diagnostyka- zdjęcie można powiększyć, dowolnie obrócić, zmierzyć z bardzo dużą dokładnością
 • bardzo szybkie otrzymanie zdjęcia od ekspozycji do momentu wyświetlenia na ekranie komputera
 • łatwiejszy dostęp do danych- zdjęcie pozostaje w systemie i może być wielokrotnie porównywane na przestrzeni czasu
 • zminimalizowanie dawek promieni RTG- dawka obniżona jest do ok. 90% w stosunku do dawki potrzebnej do wykonania zdjęcia na kliszy